Salon i pokój gościnny w jednym? Jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze?

wystrój wnętrz

Architektura wnętrz

Nie ważne jaki mamy metraż naszego salonu – zawsze dobrze będzie takie wnętrze podzielić na pewne strefy według planu jak takie pomieszczenie ma być wykorzystywane. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie zachowa ład i znajdziemy tam miejsce na wygodne prowadzenie codziennego życia.

Kolor ścian

Jasne ściany optycznie powiększają wnętrze. Takiej zasady należy się trzymać szczególnie gdy nasze wnętrza są niewielkie a mają pełnić różne funkcje. Optymalnym rozwiązaniem jest biel, która nada wnętrzu przestronności i przyniesie opcję umożliwiającą uzyskanie odpowiedniego ładu. Jeśli nie chcemy białych ścian to można wybrać inne jasne kolory, ale trzymamy się tego, by zawsze były to zimne barwy. Ciepłe barwy takie jak żółcie czy pomarańcze oczywiście od razu przybliżają optycznie ściany do osoby obserwującej. Zimne barwy takie jak błękit czy szarość są lepszym rozwiązaniem.

meble do salonu

Projektowanie wnętrz – dobre meble

Zamiast klasycznej sofy dobrze będzie stawiać na narożnik z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel. Można również zamiast klasycznego stołu zdecydować się na ławę, która będzie miała regulowaną wysokość oraz szerokość. Można zamiast foteli stawiać na pufy, które są bardzo modnym dodatkiem i oprócz tego, że są niewielkim siedziskiem to jednocześnie pełnią również rolę schowka. Rozkładane sofy, narożniki, tapczany to dobre rozwiązanie do takich pomieszczeń, gdzie ma być wiele różnych funkcji. Jeśli uda się wybrać odpowiedni mebel powinniśmy pamiętać także o pojemniku na pościel. W salonie nie ma sensu tracić miejsca na ustawienie skrzyni na pościel.. dobrze będzie wprowadzić wspominaną ławę rozkładaną. Warto szukać meble, który nie tylko rozsunie blat, ale ma specjalny teleskopy stelaż, który będzie mógł się łatwo rozkładać i tym samym podwyższenie tej ławy będzie proste. w ten sposób będzie można tak naprawdę od ręki stworzyć sobie z niewielkiej łatwy całkiem komfortowy stół dla całej rodziny.

Polecamy: Kody rabatowe Allegro na akcesoria do dekoracji wnętrz >>

Architekt wnętrz – podział pomieszczeń

Jeśli uda nam się działać z głową to w jednym pokoju można przygotować miejsce na spanie, pracę i jadalnię czy też miejsce do przyjmowania gości. Nie zawsze trzeba tam przygotowywać ściankę działową. Zamiast niej mamy inne możliwości na podział pomieszczeń. Doskonałym wyborem są parawany dekoracyjne, które mogą ukryć śpiących gości. Można także stawiać na ażurowe regały. Na środku pomieszczenia postawić można taki regał, który wygodnie podzieli takie pomieszczenie i tym samym będzie można również liczyć na to, że nie straci się jasności pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie barku, jeśli pomieszczenie łączy kuchnię i salon. Będzie to wyraźne rozgraniczenie a jednocześnie dostajemy miejsce do spożywania codziennych posiłków.

Powiązane artykuły

Materiały wykończeniowe

najlepsze firmy

Najnowsze aranżacje

Współpracujemy z: ehomuteboards.com

Polecani producenci

Technologia

              

TOP Projektanci

Odwiedź stronę naszego partnera - producenta mebli fryzjerskich AYALA: www.ayala.com.pl