Jak urządzić nowe mieszkanie?

jak urządzić nowe mieszkanieGdy kupujemy nowe mieszkanie, mamy zazwyczaj dość typowe marzenia. Liczymy na to, że będzie to miejsce wyjątkowe, posiadające swój własny klimat, przytulne i funkcjonalne. Wyjątkowo często możemy jednak usłyszeć o tym, że już pierwsze próby realizacji tego planu zmieniają go w koszmar. Jak zatem unikać niepotrzebnego stresu i błędnych decyzji? Odpowiednie działania powinniśmy zacząć planować wówczas, gdy jeszcze nie mamy kluczy do naszego nowego mieszkania. Już wówczas warto zastanowić się nad tym, jakim budżetem dysponujemy, jaką jego część powinniśmy przeznaczyć na remont, a jaką na wyposażenie naszego mieszkania. Szacunkowo przyjmuje się, że wydatki sięgają około 1000 złotych na każdy metr kwadratowy, choć wiele zależy od naszych indywidualnych upodobań, cen materiałów, kosztów robocizny oraz wyposażenia. Im szybciej uświadomimy sobie, z jakimi wydatkami powinniśmy się liczyć, tym łatwiej będzie nam przygotować budżet, który łatwo będzie można wcielić w życie bez obaw o jego konsekwencje. Kolejnym krokiem powinna być realna ocena naszych własnych możliwości, może się bowiem okazać, że współpraca z architektem jest znacznie bardziej opłacalna niż początkowo się to nam wydawało.

Architekci pomagają wówczas, gdy układ mieszkania wymaga oryginalnych rozwiązań, doradzają wówczas, gdy zastanawiamy się nad tym, w jakie wyposażenie zainwestować, a wówczas, gdy takie jest nasze życzenie, chętnie doglądają także prac podczas remontu. Tu bardzo przydatni mogą okazać się nasi znajomi, jeśli bowiem zależy nam na znalezieniu solidnego biura architekta wnętrz, ich pomoc i rada może być nieoceniona. Warto zapoznać się również z opiniami, pojawiającymi się w Internecie, a także przeanalizować portfolio osób, którym mielibyśmy zaufać. Jeśli wolimy samodzielną pracę, już na wstępie powinniśmy zadać sobie kilka pytać. Najważniejsze jest związane z funkcjami poszczególnych pomieszczeń, dobrze jednak zastanowić się i nad tym, jakie elementy wyposażenia są niezbędne oraz jaki styl we wnętrzu wydaje się nam najbardziej atrakcyjny.

jak urządzić mieszkanie Tu z kolei pomaga praca wnętrzarska, cennym źródłem inspiracji okazują się jednak również strony internetowe i blogi. Dzięki temu poznajemy nowe trendy i odkrywamy, które rozwiązania zdecydowanie się nam nie podobają. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć jednak zawsze dobre rozplanowanie przestrzeni. Nie jest to wcale trudne, wystarczy bowiem przygotować plan mieszkania i szkicować różne koncepcje jego zagospodarowania. Dzięki temu ekipa, która będzie rozmieszczała instalacje elektryczne lub sanitarne, będzie mogła robić to na podstawie otrzymanych od nas szczegółowych wytycznych. Samo znalezienie ekipy remontowej jest zresztą również jednym z tych wyzwań, którym warto poświęcić chwilę uwagi. Nie zawsze jest to proste zadanie, po raz kolejny może więc okazać się, że doświadczenia znajomych będą nam pomocne. Należy liczyć się i z tym, że na dobrą ekipę remontową wypada nieco poczekać, lepiej więc zarezerwować termin z pewnym wyprzedzeniem. To samo zastrzeżenie należy mieć na uwadze i wówczas, gdy mówimy o materiałach zamawianie ich z wyprzedzeniem jest bowiem sposobem na zaoszczędzenie czasu podczas remontu.

Powiązane artykuły

Materiały wykończeniowe

najlepsze firmy

Najnowsze aranżacje

Współpracujemy z: ehomuteboards.com

Polecani producenci

Technologia

              

TOP Projektanci

Odwiedź stronę naszego partnera - producenta mebli fryzjerskich AYALA: www.ayala.com.pl