Orbitrek lub rowerek w salonie? Czy to dobry pomysł?

orbitrek

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób zaczyna prowadzić aktywny styl życia. Uprawianie sportu stało się wręcz obowiązkiem współczesnego człowieka. Taki trend świetnie odbija się na zdrowiu tysięcy, a może i milionów ludzi, który regularnie biegają, jeżdżą na rowerze czy uczestniczą w zajęciach grupowych w fitness klubach. Trening jednak nie musi oznaczać aktywności outdoorowej czy zakupu karnetu na siłownię. Równie skutecznie można ćwiczyć w domu. Czy warto posiadać sprzęt sportowy we własnych czterech ścianach?

Systematyczny trening zawsze będzie dobrym pomysłem, bez względu na to, czy wykonuje się go na dworze, na siłowni czy w domu. Nie tylko pomoże poprawić kondycję i wymodelować sylwetkę, ale też ochroni przed chorobami cywilizacyjnymi takimi jak miażdżyca czy cukrzyca. Osoby, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu, np. z powodu pracy lub wychowywania dzieci, powinny zaopatrzyć się w sprzęt sportowy do domu. Najbardziej popularnym produktem tego typu bez wątpienia jest orbitrek oraz rower stacjonarny.

Orbitrek

To dość specyficzny sprzęt, ale też niezwykle wszechstronny. Łączy w sobie kilka dyscyplin: bieganie, marsz i jazdę na rowerze. Rozwija nie tylko dolne, ale i górne partie ciała. Pomaga również pozbyć się cellulitu. Orbitrek będzie idealną maszyną treningową do salonu, bowiem pozwala jednocześnie ćwiczyć i np. oglądać telewizję. Warto kupować produkty sprawdzonych producentów, np. marki Kettler, Horizon Fitness czy Spokey. Co jeszcze jest ważne przy nabywaniu orbitreka?

  1. System hamowania – to on wpływa na głośność sprzętu. Najprostsze, najtańsze, ale i najbardziej hałaśliwe orbitreki to modele mechaniczne z paskiem klinowym. O wiele cichsze, a także droższe wyroby to orbitreki magnetyczne (wyposażone w magnesy) i elektromagnetyczne (z silnikiem elektrycznym).
  2. Konstrukcja – powinna być bardzo solidna i stabilna, najlepiej wzmocniona. Warto przed zakupem przyjrzeć się wszystkim elementom tworzącym konstrukcję.
  3. Wyświetlacz – to nie tylko gadżet, ale bardzo ważna część sprzętu sportowego. Powinien pokazywać ilość przebytych kilometrów, prędkość czy tętno użytkownika. Ponadto bardzo przydatny będzie komputer pokładowy umożliwiający ustalanie planów treningowych.
  4. Nośność – maksymalna waga użytkownika to bardzo istotny parametr, zwłaszcza dla osób ważących 100 kg lub więcej.
  5. Wielkość – orbitrek musi być dopasowany do osoby, które będzie z niego korzystać, zwłaszcza do wzrostu. Liczy się także rozstaw stóp, długość kroku i jego głębokość. Ponadto przed zakupem sprzętu należy dokładnie sprawdzić, czy orbitrek po rozstawieniu wpasuje się w wolną przestrzeń w domu.

Rower stacjonarny

To doskonały przyrząd treningowy, który regularnie wykorzystywany jest przez profesjonalnych sportowców od bardzo różnych dyscyplin. Bez wątpienia pozwoli wzmocnić mięśnie nóg, wymodelować pośladki, zwiększyć wydolność czy polepszyć kondycję. Zajmuje nieco mniej miejsca niż orbitrek, w związku z czym lepiej nada się do nieco mniejszych pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę, kupując tego typu sprzęt?

  1. Konstrukcja – wyróżnia się rowery stacjonarne pionowe, spinningowe i poziome. Rowery pionowe to najbardziej rozpowszechnione modele, na których jeździ się w pozycji wyprostowanej. Rower stacjonarny spinningowy to wybór dla osób pragnących wykonywać intensywne treningi; jeździ się na nim w pozycji mocno pochylonej. Rowery poziome to sprzęt dla osób mających problemy z kręgosłupem.
  2. System hamowania – dostępne są modele mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne. Tak jak w przypadku orbitreków, tak i w rowerach najgłośniejsze, ale i najtańsze są modele mechaniczne.
  3. Nośność – sprawdzenie maksymalnego obciążenia to podstawa; ćwiczenie na źle dobranym sprzęcie może doprowadzić do jego zniszczenia lub nawet kontuzji użytkownika.

Bez wątpienia orbitrek lub rowerek stacjonarny w salonie to doskonały pomysł! Sprzęt ten pozwoli jednocześnie ćwiczyć i oglądać telewizję, słuchać muzyki czy mieć oko na bawiące się w pomieszczeniu dzieci.

 

Materiał zewnętrzny

Powiązane artykuły

Materiały wykończeniowe

najlepsze firmy

Najnowsze aranżacje

Współpracujemy z: ehomuteboards.com

Polecani producenci
Technologia

              

TOP Projektanci

Odwiedź stronę naszego partnera - producenta mebli fryzjerskich AYALA: www.ayala.com.pl