Jak urządzić łazienkę?

jak urządzić łazienkęŁazienka wcale nie musi być nudna, jeśli więc dominuje w niej biel, warto ją złamać malując ściany. Pamiętajmy przy tym, że bez względu na rodzaj pomieszczenia i stosowanej w nim farby można ją dobrać tak, aby tworzyła trwałą i odporną powłokę. Ściany łazienki nie muszą być zresztą wcale malowane, ciekawym pomysłem na ich wykończenie wydaje się bowiem również zastosowanie tynku strukturalnego.

Co ciekawe, rośnie liczba osób, które malują nie ściany, ale płytki, choć czynność ta wymaga wcześniejszego starannego ich umycia i osuszenia, a także zastosowania podkładu, który zagwarantuje utrzymanie się farby na malowanej powierzchni. Zmiany w łazience powinny dotyczyć również mebli, to bowiem właśnie one gwarantują, że w pomieszczeniu nie zapanuje chaos i bałagan. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście niedroga szafka pod umywalkę, na tym jednak nie kończą się możliwości nabywców. Przy zakupie mebli łazienkowych należy zwracać uwagę na to, czy stoją one na nóżkach, a nie bezpośrednio na podłodze. W tym drugim przypadku już wkrótce zaczną chłonąć wilgoć, co jest zjawiskiem niepożądanym. Innym elementem wyposażenia łazienki są dodatki, które bardzo często budzą przede wszystkim wątpliwości kolorystyczne. Jeśli kolory zastosowane w łazience są bardzo wyraziste, dodatki powinny być neutralne. Wskazane jest przy tym, aby były dopasowane kolorystycznie do dekorów lub tapety, co zagwarantuje spójną wizję pomieszczenia.

A co z samymi tapetami? Decyduje się na nie coraz więcej osób zwłaszcza, że tapeta świetnie współgra z płytkami ceramicznymi. Zwolennicy innowacyjnych rozwiązań często naklejają ją również na samych kafelkach, choć w takim przypadku kluczem do sukcesu jest przede wszystkim staranne przygotowanie podłoża. Tapeta ma zresztą jeszcze jedną zaletę – gdy się nam znudzi, szybko możemy się jej pozbyć. Oczywiście, nie może być ona rozwiązaniem przypadkowym. Powinna być wodoodporna, choć sam jej rodzaj jest uzależniony przede wszystkim od naszych upodobań (akrylowa, papierowa, z włókien szklanych). Niekiedy odświeżenie łazienki jest możliwe dzięki naklejanym dekorom, które mogą zdobić nie tylko płytki i ścianę, ale również meble. Warto, aby i one były dopasowane kolorystycznie do dodatków, pozwoli to bowiem na zwiększenie wywołanego przez nie efektu.

Powiązane artykuły

Materiały wykończeniowe

najlepsze firmy

Najnowsze aranżacje

Współpracujemy z: ehomuteboards.com

Polecani producenci
Technologia

              

TOP Projektanci

Odwiedź stronę naszego partnera - producenta mebli fryzjerskich AYALA: www.ayala.com.pl