Fenomen białej kuchni

arranżacja kuchniZ modą na białą kuchnię mamy do czynienia już od wielu lat, możemy przy tym podejrzewać, że jej popularność nie będzie malała także w czasie kolejnych miesięcy. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Na pierwszy plan wysuwa się to, że kolor biały kojarzy się nie tylko z czystością, ale i z energią, idealnie sprawdza się wiec w schludnej, nowoczesnej kuchni. Pamiętajmy jednak, że biała kuchnia ma nie tylko szereg zalet, ale i przynajmniej kilka wad. Największą zaletą kuchni w białej tonacji jest jej praktyczność. Mody i trendy szybko się zmieniają, a nie każdy może pozwalać sobie za każdym razem na remont kuchni. Zdecydowanie lepiej jest więc przebywać w pomieszczeniu, które nie skłania nas do błyskawicznego wprowadzenia zmian, bo przestało być modne. Co więcej, biała kuchnia jest postrzegana nie tylko jako pomieszczenie luksusowe, ale i ponadczasowe. Nawiązuje do pomieszczeń klasycznych, jest jednak również idealną bazą dla wszystkich tych osób, które uwielbiają bawić się dodatkami.

projektowanie kuchniNiewielkie nakłady finansowe, za którymi w parze idzie kreatywność sprawiają, że biała kuchnia może być aranżowana bez końca. Przykłady? Jest ich wiele. Biel znakomicie sprawdza się w zestawieniu z ciemnym drewnem, czerwienią lub seledynem, a dopełnienie przestrzeni następuje dzięki dodatkom wykonanym ze szkła i metalu. Biel współgra również z wieloma rodzajami mebli, tu jednak warto podkreślić, że szczególnie efektownie prezentuje się wówczas, gdy mamy do czynienia z minimalistycznymi rozwiązaniami. Niestety, zwolennicy białej kuchni muszą zgodzić się z tym, że posiada ona także pewne mankamenty, z którymi można się uporać, ale nie powinno się ich lekceważyć. Kuchnia jest sercem domu, bardzo często jest bowiem tym miejscem, w którym rodzina szczególnie chętnie spędza czas. Właśnie w tym miejscu zaczynają się problemy, na jasnych meblach często osadza się bowiem zarówno bród, jak i tłuszcz.

Nie inaczej sytuacja przedstawia się również wówczas, gdy mówimy o jasnych ścianach, właściciele białej kuchni powinni więc liczyć się z tym, że jej odświeżanie będzie koniecznością znacznie częściej niż w przypadku innych pomieszczeń. Na meblach i ścianach może zresztą osadzać się nie tylko brud zostawiony przez domowników, ale również para i kurz, zapobieganie temu zjawisku jest zaś niezwykle trudne. Coraz więcej osób stara się uporać z tym problemem odchodząc od czystej bieli i stosując ciemniejsze kolory w strategicznych miejscach takich, jak choćby kuchenka i okolice zlewozmywaka. Modne staje się również pomalowanie tej ściany, która najczęściej się brudzi i ozdobienie jej białymi ramkami, aby nie zaburzyć układu białej kuchni. Biała kuchnia nie jest rozwiązaniem idealnym, wiele wskazuje jednak na to, że jeszcze długo będzie się cieszyła powodzeniem.

Powiązane artykuły

Materiały wykończeniowe

najlepsze firmy

Najnowsze aranżacje

Współpracujemy z: ehomuteboards.com

Polecani producenci
Technologia

              

TOP Projektanci

Odwiedź stronę naszego partnera - producenta mebli fryzjerskich AYALA: www.ayala.com.pl